Strona
główna
Oferta
O Funduszu
Aktualności
Pliki do
pobrania
Media
BIP
Konkursy
Kontakt

Czyste Powietrze – spotkanie dla Sołtysów-Ambasadorów w Drawsku

29.08.23

Małgorzata Golińska – Sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Paweł Mirowski – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw programu „Czyste Powietrze” i efektywności energetycznej budynków, Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Marek Subocz – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie zachęcali do udziału w inicjatywie „Sołtys – Ambasador Programu Czyste Powietrze”. W spotkaniu wzięli udział liderzy sołectw z powiatu drawskiego.

To trzecie – po Kłębowcu w gminie Wałcz oraz Świdwinie – szkolenie dla sołtysów, którzy mogą zostać ambasadorami programu w swoich miejscowościach. Podczas spotkania mogli uzyskać wiedzę na temat zasad programu i dowiedzieć się, jak przekonać mieszkańców sołectwa do złożenia wniosku o uzyskanie wsparcia w programie „Czyste Powietrze”.

W ramach programu, którego budżet to 103 mld , mieszkańcy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości nawet 136 200 złotych na wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej domów jednorodzinnych. Dotacja pozwala właścicielowi na uzyskanie szeregu korzyści, w tym zmniejszenie zużycia energii i oszczędność na rachunkach.

Mieszkańcy powiatu drawskiego od początku realizacji programu złożyli 569 wniosków o dofinansowanie wymiany nieefektywnych starych pieców na paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła czy termomodernizację budynków jednorodzinnych na łączną kwotę prawie 12 mln zł, w tym ponad 11,5 mln zł to bezzwrotne dotacje. Fundusz zawarł z mieszkańcami powiatu drawskiego 447 umów na kwotę prawie 8,5 mln zł.

Do tej pory mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego złożyli do biur w Szczecinie, Koszalinie i Szczecinku ponad 15 tysięcy wniosków na łączną kwotę ponad 300 mln zł. W skali kraju z programu „Czyste Powietrze” skorzystało blisko 670 tysięcy rodzin, które zrealizują inwestycje na kwotę ponad 16,8 mld złotych.

COPYRIGHT Ⓒ 2022 WFOŚiGW w Szczecinie

  • Biuro Szczecin
  • ul. Solskiego 3
  • 71-323 Szczecin
  • tel: 91 48-55-100
  • fax: 91 48-55-101
  • sekretariat@wfos.szczecin.pl
  •  
  • Godziny urzędowania:
  • poniedziałek-piątek 8:00-15:00
facebook
twitter
youtube

Projekt i wykonanie Logicnet.pl - obsługa informatyczna firm, strony i sklepy internetowe Szczecin