'; ?> 10 lat Związku Miast i Gmin Pojezierza Drawskiego - aktualności

aktualności

10 lat Związku Miast i Gmin Pojezierza Drawskiego

02-07-2018-x-lat-zmigpd.jpg

W piątek, 29 czerwca, Związek Miast i Gmin Pojezierza Drawskiego świętował jubileusz 10-lecia działalności. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie składa Związkowi Miast i Gmin Pojezierza Drawskiego wytrwałości, determinacji i skuteczności w dalszych działaniach na rzecz poprawy jakości środowiska naszego regionu.

ZMiGPD już od dekady realizuje inwestycje proekologiczne, dzięki którym poprawiła się jakość życia mieszkańców dziesięciu gmin: Złocieniec, Drawsko Pomorskie, Łobez, Resko, Wierzchowo, Węgorzyno, Kalisz Pomorski, Czaplinek, Radowo Małe oraz Ostrowice. Te działania koncentrują się między innymi na gospodarce wodno-ściekowej i gospodarce odpadami. Co cieszy, Związkowi nie brakuje też inicjatywy w podejmowaniu działań dotyczących edukacji ekologicznej oraz promocji aktywnego i zdrowego stylu życia.

Na uznanie zasługuje realizacja przez Związek Miast i Gmin Pojezierza Drawskiego dużych inwestycji dotyczących modernizacji oczyszczalni ścieków w Czaplinku, Złocieńcu czy Drawsku Pomorskim, prowadzonych we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, a dofinansowanych ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Dzięki skuteczności i zaangażowaniu Związku udało się też podjąć działania na rzecz ochrony wód zlewni rzek Drawy i Regi oraz rekultywacji 21 składowisk odpadów komunalnych na obszarze 19 gmin. Dzięki tej ostatniej inwestycji, ponad 30 hektarów zaśmieconych i wyłączonych z użytkowania terenów zostało ponownie przywróconych przyrodzie i okolicznym mieszkańcom. Skuteczna współpraca między Związkiem, a WFOŚiGW w Szczecinie jest realizowana także dziś. Dofinansowanie w ramach obowiązującej umowy pozwoli na montaż niemal 200 przydomowych oczyszczalni ścieków.

Gratulacje od Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przekazał Andrzej Grzana – Kierownik Zespołu ds. Obsługi Wniosków.

Data publikacji 2018-07-02 00:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki