'; ?> 100 tysięcy drzew na 100 lecie Niepodległości Polski - aktualności

aktualności

100 tysięcy drzew na 100 lecie Niepodległości Polski

09-09-2018-100-tys-drzewek.jpg

Lipy, graby, klony, dęby i brzozy – ponad 3 tysiące ufundowanych przez WFOŚiGW w Szczecinie sadzonek rodzimych, polskich drzew trafiło do uczestników XXXI Targów Rolnych Agro Pomerania w Barzkowicach.

Aby otrzymać jubileuszową sadzonkę, wystarczyło przynieść do namiotu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie surowce wtórne: plastikowe butelki PET, puszki aluminiowe lub zużyte baterie. Sadzonkę można było dostać także jako nagrodę w przeprowadzanych przez pracowników Funduszu konkursach na temat ekologii i ochrony środowiska, a także historii odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Akcji przyświecał podwójny cel: uczczenie w sposób szczególny 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także zwrócenie uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne.

Łącznie w całym kraju zostało rozdanych około 100 tysięcy sadzonek. Akcję – pod patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów – zorganizował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z Wojewódzkimi Funduszami m.in. ze Szczecina, Gdańska, Olsztyna, Torunia, Wrocławia, Poznania, Białegostoku i Krakowa.

Data publikacji 2018-09-09 00:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki