'; ?> 2,5 mln zł na nowoczesne oświetlenie w Międzyzdrojach - aktualności

aktualności

2,5 mln zł na nowoczesne oświetlenie w Międzyzdrojach

miedzyzdroje-01.jpg

2,5 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dla Gminy Międzyzdroje na modernizację oświetlenia. W briefingu prasowym wzięli udział: Zbigniew Bogucki – Wojewoda Zachodniopomorski, Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie i Mateusz Bobek – Burmistrz Międzyzdrojów. Montaż ponad tysiąca energooszczędnych opraw pozwoli zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery o prawie 400 ton rocznie.

Decyzje samorządów związane z oszczędnościami w zużyciu energii elektrycznej nie powinny negatywnie wpływać na bezpieczeństwo mieszkańców, ale odbywać się właśnie poprzez takie inwestycje, jak ta w Międzyzdrojach. Gratuluję Panu burmistrzowi pomysłu na uzyskanie środków na nowy, energooszczędny system oświetlenia – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki.

Zamiast sodowych i metalohalogenkowych zostały zainstalowane oprawy LED. – Montaż nowych lamp to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców i odwiedzających Międzyzdroje turystów, ale także – w środowisko. Nowe oświetlenie pozwoli zaoszczędzić ¾ aktualnie pobieranej energii. Zamiast 600 – będzie zużywać w ciągu roku zaledwie nieco ponad 150 megawatogodzin – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. Efektem ekologicznym, oprócz ograniczenia zużycia energii, jest również zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o prawie 395 ton w skali roku.

Za nami finał niezwykle ważnej inwestycji, której realizacja była możliwa dzięki współdziałaniu z WFOŚiGW w Szczecinie. To kolejny już raz, kiedy bardzo dobrze układająca się współpraca gminy i Funduszu przynosi korzystne dla mieszkańców Międzyzdrojów działania. Zachęcam inne samorządy do korzystania z korzystnych instrumentów, które oferuje Fundusz – mówi Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek.

Koszt inwestycji to 2,5 mln zł. WFOŚiGW w Szczecinie udzielił Gminie Międzyzdroje pożyczki na pełną realizację przedsięwzięcia.

Pliki do pobrania
  1. pdf Prezentacja_2,5 mln zł na nowoczesne oświetlenie w Międzyzdrojach Rozmiar pliku 2.47 MB Data dodania 2022-12-05 13:33
Data publikacji 2022-12-05 13:33 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki Ilość aktualizacji 1 Data aktualizacji 2022-12-06 07:42 Zaktualizował(a) Konrad Czarnecki