'; ?> Bezpieczniej dla mieszkańców i środowiska dzięki inwestycji w sieć kanalizacyjną na wyspie Uznam - aktualności

aktualności

Bezpieczniej dla mieszkańców i środowiska dzięki inwestycji w sieć kanalizacyjną na wyspie Uznam

28-05-2020-kanaliza-swinoujscie.jpg

Niemal 25 tysięcy osób skorzysta z sieci kanalizacyjnej, która powstanie w ramach projektu: „Budowa obwodnicy wschodniej łączącej tereny portowe na wyspie Uznam z drogą krajową nr 93”. Inwestycję prowadzoną przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Świnoujściu dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Zadanie obejmuję wymianę sieci kanalizacyjnej i przebudowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami. Powstanie prawie 1200 metrów sieci kanalizacji grawitacyjnej oraz ponad 600 metrów kanalizacji tłocznej. Inwestycja pozwoli zastąpić przedwojenny kolektor kanalizacji tłocznej z żeliwa szarego, ujawniony na poniemieckich mapach z 1910 roku.

Dzięki wsparciu Funduszu do nowej, szczelnej kanalizacji zostanie przełączonych 24546 osób, a ścieki będą odprowadzane do oczyszczalni w Świnoujściu. Wymiana sieci pozwoli na uzyskanie pełnej szczelności i ochronę środowiska przed zanieczyszczeniami. Poprawi się też bezpieczeństwo użytkowników nowobudowanej drogi.

WFOŚiGW w Szczecinie wsparł inwestycję pożyczką w wysokości ponad 5,8 miliona złotych.

Data publikacji 2020-05-28 10:55 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki