'; ?> Bezpieczniej na torze wodnym Szczecin-Świnoujście - aktualności

aktualności

Bezpieczniej na torze wodnym Szczecin-Świnoujście

morski-4.jpg Fot.: Urząd Morski w Szczecinie

Na 24 znakach nawigacyjnych wzdłuż toru wodnego Szczecin–Świnoujście - w celu minimalizacji skutków zagrożeń środowiska i poprawy bezpieczeństwa żeglugi na Odrze i Zalewie Szczecińskim - pojawią się nowe elementy zasilania hybrydowego. Projekt zrealizuje Urząd Morski, a dofinansuje – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 Środki na ten cel to 100 tysięcy złotych z rezerwy celowej budżetu państwa. W każdej lokalizacji w miejscu wysłużonych – zostaną zainstalowane nowe panele fotowoltaiczne, generatory wiatrowe, regulatory ładowania oraz po dwa akumulatory. Wszystko po to, by zapewnić bezawaryjne działanie znaków nawigacyjnych, które wskazują statkom bezpieczną drogę do portów morskich w Szczecinie i Policach. Po pogłębieniu Toru Wodnego Szczecin - Świnoujście do 12,5 metra do portów zaczną wpływać jeszcze większe jednostki, transportujące duże ilości ładunku i paliwa – wzrośnie więc potencjalne poważne zagrożenie zanieczyszczeniem środowiska.

Realizacja inwestycji „Wymiana elementów zasilania hybrydowego na stałym oznakowaniu nawigacyjnym - 24 obiekty” planowo ma potrwać do końca 2022 roku.

Data publikacji 2021-11-04 12:59 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki Ilość aktualizacji 2 Data aktualizacji 2021-11-04 12:59 Zaktualizował(a) Konrad Czarnecki