'; ?> Bezpieczniej w gminie Szczecinek. Nowy wóz dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Parsęcku - aktualności

aktualności

Bezpieczniej w gminie Szczecinek. Nowy wóz dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Parsęcku

26-01-2019-osp-parsecko.jpg Fot.: OSP Parsęcko

Nowy wóz dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Parsęcku został przekazany do służby 26 stycznia 2019 roku. To średni samochód ratowniczo-gaśniczy, dzięki któremu na terenie powiatu szczecineckiego będzie nie tylko bezpieczniej, ale też bardziej ekologicznie. Zakup dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Nowy wóz pozwoli skuteczniej ratować środowisko w przypadku wystąpienia nadzwyczajnych zagrożeń. OSP Parsęcko działa na terenie w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 172 Połczyn-Zdrój – Szczecinek. Jednostka współpracuje z Powiatową Strażą Pożarną w Szczecinku, sąsiednimi jednostkami oraz nadleśnictwami Szczecinek i Bobolice.

Nowoczesny pojazd kosztował 800 tysięcy złotych, z czego 200 tysięcy to dotacja ze środków WFOŚiGW w Szczecinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zakup wsparły także: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej oraz Gmina Szczecinek.

To kolejny samochód ratowniczo-gaśniczy przekazany zachodniopomorskim jednostkom OSP w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych. Do tej pory nowe wozy trafiły do: OSP Ustronie Morskie, Dolice i Stare Łysogórki. Łącznie w ramach programu Ochotnicze Straże Pożarne wzbogacą się o 12 wozów oraz 3 łodzie ratownicze o wartości ponad 10 milionów złotych.

Data publikacji 2019-01-26 00:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki