'; ?> Czyste Powietrze i Ciepłe Mieszkanie Webinary dla samorządów w Dniu Czystego Powietrza - aktualności

aktualności

Czyste Powietrze i Ciepłe Mieszkanie Webinary dla samorządów w Dniu Czystego Powietrza

webinar-1.jpg

Prawie 110 przedstawicieli zachodniopomorskich samorządów wzięło udział w webinarach na temat programów Czyste Powietrze+ i Ciepłe Mieszkanie, zorganizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w Międzynarodowym Dniu Czystego Powietrza.

- Dzięki tym programom Fundusz chce dotrzeć do wszystkich mieszkańców regionu, którzy chcą nie tylko zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, ale także – korzystnie wpłynąć na środowisko. Gorąco zachęcam do zaangażowania, gdyż od skutecznej współpracy samorządów i Funduszu zależy poprawa jakości powietrza – mówi Marek Subocz-Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Wśród tematów był Program Czyste Powietrze+, który od 15 lipca oferuje możliwość prefinansowania, czyli uzyskania przez Beneficjentów o niższych dochodach, uprawnionych do podwyższonego i najwyższego poziomu dofinansowania, do 50% dotacji przed rozpoczęciem prac. To nie jedyna korzyść: osoby, które skorzystają z prefinansowania mogą liczyć na dofinansowanie o 10 tysięcy złotych wyższe, niż do tej pory. To zmiana, która otwiera program na kolejną grupę Beneficjentów.

Drugim zagadnieniem, które zostało przedstawione podczas webinarów był program Ciepłe Mieszkanie, w którym kluczowa jest rola samorządów. To rozwiązanie, które pozwoli uzyskać dofinansowanie do wymiany pieców i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych. Właściciele mieszkań będą aplikować o środki do gmin. Dofinansowanie może wynieść nawet 37,5 tysiąca złotych, a budżet w skali kraju to 1,4 miliarda złotych. Pierwszy nabór dla samorządów potrwa do końca roku.

Pliki do pobrania
  1. pdf Prezentacja - Czyste Powietrze+ Rozmiar pliku 812.62 KB Data dodania 2022-09-07 14:20
  2. pdf Prezentacja - Ciepłe Mieszkanie Rozmiar pliku 1.41 MB Data dodania 2022-09-07 14:20
Data publikacji 2022-09-07 14:20 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki Ilość aktualizacji 2 Data aktualizacji 2022-09-07 14:23 Zaktualizował(a) Konrad Czarnecki