'; ?> Naturalnie 2/2018 - aktualności

aktualności

Naturalnie 2/2018

slider-1.jpg

Rozwiązanie problemu smogu i poprawa jakości powietrza to priorytety zarówno dla Rządu, Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania biuletynu Naturalnie

Wszyscy chcemy oddychać powietrzem wolnym od pyłów, tlenków azotu, siarki i węgla, dwutlenku węgla i siarki czy benzo(a)pirenu. Konkretną odpowiedzią na potrzebę poprawy stanu powietrza jest Program Czyste Powietrze, zainaugurowany na początku czerwca zarówno w skali ogólnopolskiej, jak i lokalnej – na obszarze województwa zachodniopomorskiego. Będzie realizowany aż do 2029 roku, a do beneficjentów, wśród których są osoby fizyczne – właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych – trafi niebagatelna suma ponad 100 miliardów złotych. Dzięki tym środkom będzie można sfinansować bardzo szeroki zakres prac, których celem jest zwiększenie poziomu efektywności energetycznej budynków, przy jednoczesnym ograniczeniu niskiej emisji. To temat kluczowy dla mieszkańców naszego regionu, dlatego w nowym numerze biuletynu zajmuje tak wiele miejsca, a na stronach Naturalnie prezentujemy szczegóły techniczne i finansowe dotyczące nowego programu.

Strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele innych służb ratowniczych wykonują na co dzień niebezpieczną i pełną wyzwań pracę. Do skutecznego wypełniania swoich zadań, wykonywanych nierzadko w trudnych warunkach, potrzebują sprzętu – niezawodnego, ale też ekonomicznego w użytkowaniu i przyjaznego środowisku. Zachodniopomorskie jednostki będą mogły pozyskać dofinansowanie na ten cel w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych, który jest realizowany w ramach porozumienia Ministra Środowiska oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, przy współpracy NFOŚiGW z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska, w tym z WFOŚiGW w Szczecinie. Zachęcam do przeczytania artykułu na temat zasad aplikowania o dofinansowanie w ramach tego programu.

W nowym wydaniu biuletynu, oprócz działań na rzecz jakości powietrza i mechanizmów wsparcia służb ratowniczych, prezentujemy także ciekawe działania zrealizowane przez beneficjentów Funduszu. Zachęcamy, by poznać lepiej działania Nadleśnictwa Drawsko, któremu zależy na powrocie pszczół do lasów; dowiedzieć się więcej o ekologicznych projektach realizowanych przez Ogród Dendrologiczny w Przelewicach czy sprawdzić, jak działa Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zapraszam do lektury!


Paweł Mirowski

Prezes Zarządu

Pliki do pobrania
  1. pdf naturalnie-2-36-2018-1.pdf Rozmiar pliku 2.8 MB Data dodania 2019-04-24 13:30
Data publikacji 2018-07-10 00:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki