'; ?> Dofinansowanie dla OSP Trzebież na sprzęt do walki ze skutkami zmian klimatu - aktualności

aktualności

Dofinansowanie dla OSP Trzebież na sprzęt do walki ze skutkami zmian klimatu

01-trzebiez.jpg

Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebieży – dzięki prawie 470 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie – kupi wyposażenie do walki ze skutkami zmian klimatycznych, w tym nowoczesną łódź, która pozwoli jednostce nieść pomoc na wodach Zalewu Szczecińskiego.

Umowę dofinansowania, w środę, 13 lipca 2022 r. w obecności Leszka Dobrzyńskiego – Posła na Sejm RP i Zbigniewa Boguckiego – Wojewody Zachodniopomorskiego - podpisali: Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie i Grzegorz Miśkiw – Prezes OSP w Trzebieży.

Projekt zakłada doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży w sprzęt do działań ratowniczych podczas zwalczania skutków zdarzeń wynikających ze zmian klimatu, w tym powodzi, podtpień i pożarów lasów oraz przygotowanie jednostki do prowadzenia długotrwałych działań ratowniczych.

- Nowy sprzęt dla Strażaków-Ochotników z popularnej wśród turystów Trzebieży pozwoli jeszcze sprawniej monitorować i reagować w sytuacjach zagrożenia dla ludzi i środowiska. Druhowie – podczas akcji ratowniczo-gaśniczych i pomocy poszkodowanym, w tym na Zalewie Szczecińskim – będą bezpieczniejsi  – zapowiada Marek Subocz – Prezes Zarządu Funduszu.

- Podczas lutowych wichur, które przeszły nad województwem zachodniopomorskim jednostki OSP były nieocenioną pomocą dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej. W obliczu coraz częstszych ekstremalnych zjawisk – huraganów, podtopień, nawalnych deszczy, druhom i druhnom do prowadzenia skutecznych działań potrzebny jest dobry i nowoczesny sprzęt – mówi Zbigniew Bogucki – Wojewoda Zachodniopomorski.

Dzięki wsparciu WFOŚiGW w Szczecinie jednostka kupi m.in. łódź ratowniczą, quada z przyczepą, drona z kamerą termowizyjną, zestaw narzędzi hydraulicznych i do ratownictwa technicznego, radiotelefon, namioty, przecinarki, pilarki i agregaty prądotwórcze. Koszt to prawie 940 tys. zł, z czego połowa to dotacja ze środków Funduszu. Planowo nowy sprzęt ma pojawić się w jednostce przed końcem września 2022 roku.

Data publikacji 2022-07-13 12:32 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki Ilość aktualizacji 1 Data aktualizacji 2022-07-13 12:32 Zaktualizował(a) Konrad Czarnecki