'; ?> Dolina Iny nowa wieża widokowa w Nadleśnictwie Kliniska otwarta dla zwiedzających - aktualności

aktualności

Dolina Iny nowa wieża widokowa w Nadleśnictwie Kliniska otwarta dla zwiedzających

10-06-2020-kliniska-www.jpg

Meandry rzeki Iny oraz łąki storczykowe można podziwiać z tarasu niemal 15-metrowej wieży widokowej, wybudowanej przez Nadleśnictwo Kliniska w pobliżu zagrody pokazowej konika polskiego. Od środy, 10 czerwca 2020 r., wieża jest dostępna dla mieszkańców i turystów. Jej budowę dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- Fundusz od lat wspiera finansowo projekty realizowane przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Nadleśnictwa Kliniska, w tym między innymi budowę zagrody pokazowej konika polskiego, która przybliża życie tych zwierząt całym rodzinom czy realizację programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Patronuje też współorganizowanemu przez Nadleśnictwo, cieszącemu się dużą popularnością, Maratonowi Puszczy Goleniowskiej. Dzięki owocnej współpracy między Funduszem, a Nadleśnictwem Kliniska dziś otwieramy piękną wieżę widokową, która pozwoli podziwiać przyrodę Doliny Iny – mówi Paweł Mirowski – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Nazwa nowej wieży: „Dolina Iny” została wybrana w ramach konkursu zorganizowanego przez Nadleśnictwo.

Koszt budowy wieży to ponad 230 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie przekazane przez WFOŚiGW w Szczecinie to blisko 68 tysięcy złotych. Pozostałe środki pochodziły z budżetu Nadleśnictwa Kliniska oraz z zakupionych Jednostek Dwutlenku Węgla w ramach projektu Leśnych Gospodarstw Węglowych.

Data publikacji 2020-06-10 14:02 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki