'; ?> Dotacja na termomodernizację kościoła Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie - aktualności

aktualności

Dotacja na termomodernizację kościoła Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie

mbj1.jpg

Zabytkowy budynek kościoła oraz plebania parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej przy ul. Orawskiej na szczecińskich Pomorzanach – będą bardziej przyjazne środowisku. Dofinansowane przez WFOŚiGW w Szczecinie prace obejmą między innymi docieplenie dachu i stropu, a także wymianę okien na energooszczędne.

Zadanie dotyczy modernizacji energetycznej kościoła oraz budynku plebanii. Umowę dofinansowania podpisali: Emilia Niemyt – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie oraz ks. Proboszcz Andrzej Buczma.

Efektem ekologicznym będzie zmniejszenie zużycia energii o ponad 690 GJ rocznie i ograniczenie emisji dwutlenku węgla o niemal 64 tony w skali roku. Prace w kościele to między innymi docieplenie ponad 1000 mkw. dachu kościoła, stropu pod balkonami i wymiana stolarki okiennej. Z kolei budynek plebanii – po zakończeniu prac – będzie miał docieplone ściany i stropy. Zostanie zamontowanych ponad 30 nowych okien.

Fundusz przyznał na ten cel dotację w wysokości ponad 974 tysięcy złotych. Środki pochodzą z WFOŚiGW w Szczecinie, a także z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – w ramach programu „Budownictwo   energooszczędne   cześć   1)   zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Całkowity koszt prac to ponad 3 mln zł. Inwestycja została dofinansowana także z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Miasto Szczecin oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Data publikacji 2021-04-29 09:14 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki