'; ?> ECOlogicznie w trzech szpitalach - aktualności

aktualności

ECOlogicznie w trzech szpitalach

spsk-2-cut2.jpg

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przekaże niemal 100 tysięcy złotych dotacji na kampanię edukacyjną ECOlogicznie, realizowaną przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Dziś Prezes Marek Subocz i Konrad Jarosz – Dyrektor SPSK nr 1 podpisali umowę dofinansowania. - Fundusz wspiera edukację ekologiczną dzieci i młodzieży, ale także dorosłych, finansując między innymi kampanie i programy edukacyjne, wydawnictwa i audycje radiowe, a także studia podyplomowe i kursy. Dofinansowanie w formie dotacji to nawet 75% kosztów przedsięwzięcia – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

SPSK nr 1 PUM w Szczecinie – dzięki dotacji ze środków Funduszu – przeprowadzi kampanię edukacyjną ECOlogiczni w trzech szpitalach: przy ul. Unii Lubelskiej i Broniewskiego w Szczecinie oraz przy ul. Siedleckiej w Policach. Dzięki tej inicjatywie pracownicy jednostek medycznych – w ramach konkursu ekologicznego, a także pacjenci i osoby odwiedzające szpitale są zachęcane do segregowania odpadów na opakowania kartonowe, szkło i elektrośmieci. Projekt zakłada również zakup 235 tablic edukacyjnych, niemal 250 koszy na śmieci, a także naklejek, ulotek i dyplomów. Szpital szacuje, że z wiedzą o prawidłowym sortowaniu odpadów dotrze do 72 tysięcy osób. Dotacja z WFOŚiGW w Szczecinie to ponad 96 tys. zł.

Data publikacji 2022-08-17 13:10 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki