'; ?> Edukacja ekologiczna w Szczecinku z dofinansowaniem - aktualności

aktualności

Edukacja ekologiczna w Szczecinku z dofinansowaniem

25-05-2020-centrum-szczecinek.jpg

Nowy program edukacyjny i kolejne eksponaty. Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie zrealizuje projekt: ,,Człowiek – jego miejsce i rola w środowisku”.

Głównym celem projektu jest podniesienie wiedzy ekologicznej na temat podwodnego życia organizmów, wpływu warunków środowiskowych na funkcjonowanie ekosystemów oraz bezpośrednie odkrywanie praw występujących w środowisku.

W ramach zadania szczecinecka placówka kupi zestawy akwaryjne, a także materiały do budowy formikarium, czyli miejsca, pozwalającego na obserwowanie życia mrówek. Nowy sprzęt będzie wykorzystywany podczas warsztatów dla dzieci i młodzieży, w których weźmie udział ponad 400 osób. Dzięki dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW w Szczecinie Centrum przedstawi też wystawę „Złap Oddech”, której głównym zagadnieniem będzie smog i funkcjonowanie atmosfery. Ekspozycja pozwoli także zbadać pojemność płuc i skład wydychanego powietrza. Centrum wyda także album na temat podwodnego życia zbiorników wodnych.

Całkowity koszt to prawie 89 tysięcy złotych, a dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Szczecinie – ponad 66 tys. zł.

Data publikacji 2020-05-25 13:20 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki