'; ?> Eko-Pracownia w Zespole Szkół nr 1 w Choszcznie otwarta - aktualności

aktualności

Eko-Pracownia w Zespole Szkół nr 1 w Choszcznie otwarta

choszczno-01.jpg Fot.: ZS nr 1 w Choszcznie.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie – dzięki wsparciu Funduszu – mają nowe miejsce do nauki przedmiotów ścisłych. Eko-Pracownię z multimedialnym wyposażeniem otworzył Marek Subocz – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W ramach projektu powstała nowoczesna pracownia edukacyjna, wyposażona w sprzęt do badań, z której skorzystają uczniowie zawodów technicznych: mechanik, technik żywienia i usług gastronomicznych, logistyk i informatyk. Szkoła planuje także przeprowadzenie cyklu warsztatów dla uczniów szkół podstawowych z Powiatu Choszczeńskiego i stworzenie koła ekologicznego. – W programie Eko-Pracownia chcemy zaciekawić młodzież światem przyrody i zachęcić do nauki biologii, geografii, chemii i fizyki. W tegorocznej edycji powstało łącznie 13 nowoczesnych sal edukacyjnych - mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu Funduszu. Dofinansowanie Eko-Pracowni w Choszcznie to ponad 36 tys. zł, a koszt całkowity: 41 tys. zł.

W ramach programu Eko-Pracownia szkoły podstawowe i średnie – za pośrednictwem samorządów – mogły otrzymać atrakcyjne wsparcie na modernizację i doposażenie pracowni edukacyjnych w sprzęt i materiały do edukacji ekologicznej. Fundusz dofinansował zakup pomocy naukowych i wyposażenia, w tym komputerów i mebli, pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, a także prace remontowe: m.in. modernizację oświetlenia oraz instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Dofinansowanie to dotacja do 50 tys. złotych (90% kosztów).

Data publikacji 2022-12-15 12:23 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki