'; ?> Ekologiczne miejsce aktywizacji zawodowej w Wałczu - aktualności

aktualności

Ekologiczne miejsce aktywizacji zawodowej w Wałczu

15-03-2019-pzaz-walcz.jpg

Mieszkańcy Wałcza i okolic zyskali nowoczesny Zakład Aktywności Zawodowej, który pozwoli im łatwiej wejść na rynek pracy. Budowę – dotacją w wysokości niemal miliona złotych – dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Wałczu został uroczyście otwarty 15 marca. W ramach inwestycji obiekt przy ulicy Wroniej 38 przeszedł kompleksową termomodernizację i został rozbudowany na potrzeby działalności Zakładu Aktywności Zawodowej. Przy wsparciu Funduszu został przeprowadzony szereg prac, w tym wymiana systemu grzewczego, docieplenie przegród, wymiana okien i drzwi na energooszczędne czy modernizacja instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody. – Dla Funduszu najważniejszy jest efekt ekologiczny. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, zmniejszy się zapotrzebowanie Zakładu na energię cieplną o prawie 1500 Gigadżuli w skali roku, a do atmosfery nie trafi ponad 131 ton dwutlenku węgla rocznie – mówił podczas otwarcia Paweł Mirowski – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Zakład jest ogrzewany kotłami kondensacyjnymi na gaz ziemny, a za podgrzewanie wody odpowiada instalacja solarna na dachu z 20 kolektorami słonecznymi, które rocznie będą produkować ponad 65 GJ energii.

Koszt inwestycji to niespełna 10 milionów złotych, z czego prawie milion to dotacja przekazana przez WFOŚiGW w Szczecinie. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Powiatu Wałeckiego oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Data publikacji 2019-03-15 00:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki