'; ?> Ekologicznie na dwóch kółkach - aktualności

aktualności

Ekologicznie na dwóch kółkach

27-07-2020-ekologicznie-w-policji.jpg

Rosnąca liczba rowerzystów na drogach naszego regionu oraz zainteresowanie, jakim cieszyły się poprzednie edycje programu sprawiły, ze zachodniopomorska drogówka po raz kolejny zamierza połączyć tematykę edukacji ekologicznej i bezpieczeństwa.

Głównym celem tej kampanii jest promocja ekologicznych środków transportu oraz edukacja ekologiczna zachodniopomorskich rowerzystów i kierowców pojazdów silnikowych. Przedsięwzięcie realizowane jest przez zachodniopomorskich policjantów wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

 - Rower to środek transportu, który nie ma wad: jest ekonomiczny i przyjazny środowisku. Jadąc - nie emituje zanieczyszczeń do atmosfery i tym samym - nie zatruwa powietrza, którym oddychamy - mówi  Paweł Mirowski - Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Całkowicie zgadzamy się z tym stwierdzeniem i dlatego też zachodniopomorscy policjanci będą promować ekologiczne środki transportu i bezpieczne zachowania wśród uczestników ruchu drogowego z zwróceniem szczególnej uwagi na podniesienie świadomości i wiedzy z zakresu ekologii oraz ruchu drogowego.

Podczas spotkań profilaktycznych m.in. w placówkach oświatowych oraz podczas imprez plenerowych mundurowi będą zachęcać mieszkańców województwa do bezpiecznego spędzania czasu wolnego, wycieczek rowerowych. Jak pokazują dane statystyczne na terenie województwa zachodniopomorskiego  w I półroczu tego roku z udziałem rowerzystów odnotowaliśmy 33 wypadki drogowe, w których 2 osoby zginęły a 30 zostało rannych.

Ważna jest zatem edukacja i informowanie o zasadach bezpiecznego ruchu kołowego, pieszych oraz jednośladów. Nie mniej ważne jest wzmocnienie wzajemnej życzliwości w relacjach uczestników miejskich przestrzeni a także zachęcanie kierowców do częstszego korzystania z alternatywnych, ekologicznych środków przemieszczania się.

W ramach kontynuacji kampanii  na stronie zachodniopomorskiej Policji  i jednostek terenowych zamieszczone będą  filmy edukacyjne i materiały profilaktyczne dotyczące tego projektu.

Film "Ekologicznie na dwóch kółkach" - wersja dla dzieci

https://youtu.be/Cebaa9k9SVI

Film "Ekologicznie na dwóch kółkach" - wersja dla dorosłych

https://youtu.be/WdA_yghwXes

 
Data publikacji 2020-07-27 13:55 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki