'; ?> Ekologiczny wóz dla WITD dzięki wsparciu Funduszu - aktualności

aktualności

Ekologiczny wóz dla WITD dzięki wsparciu Funduszu

00-croco.jpg

Sonometr – do badania poziomu hałasu, dymomierz, zestaw chemiczny do oceny jakości paliwa i mata do wycieków – między innymi w taki sprzęt jest wyposażony nowy pojazd Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Wóz został kupiony dzięki 550 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Doposażenie Wojewódzkiego Transportu Drogowego w Szczecinie w nowy wóz zwiększy bezpieczeństwo ekologiczne na najważniejszych drogach naszego regionu. - Wyposażenie pojazdu pozwoli sprawdzić czy samochody ciężarowe, wożące ładunki niebezpieczne i autobusy spełniają normy emisji spalin i – w trosce o środowisko i jakość powietrza, którym oddychamy - wyeliminować z ruchu drogowego te pojazdy, które przekraczają dopuszczalne normy i emitują szkodliwe substancje do atmosfery – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Szczeciński Fundusz sfinansował inwestycję w 100% i przekazał na zakup samochodu 550 tys. zł z rezerwy celowej budżetu państwa.

Data publikacji 2022-06-29 14:10 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki Ilość aktualizacji 1 Data aktualizacji 2022-07-01 09:27 Zaktualizował(a) Konrad Czarnecki