'; ?> Ekoprzewodnik i nowe numery Wydry i Przyjaciół - aktualności

aktualności

Ekoprzewodnik i nowe numery Wydry i Przyjaciół

27-10-2020-wydra.jpg

Cztery nowe numery kwartalnika „Wydra i Przyjaciele” po 3000 egzemplarzy każdy, a także przewodnik „Drawieński Park Narodowy – na szlaku” – to ostatnie efekty współpracy między DPN, a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który wspiera działania Parku na rzecz edukacji ekologicznej i ochrony przyrody.

Najważniejsze w życiu, to mieć przyjaciół – tę prawdę bardzo dobrze zna Wydra-Przewodniczka, która razem z Przyjaciółmi wędruje przez Drawieński Park Narodowy już od 4 lat. Jest bohaterką ilustrowanego kwartalnika DPN: „Wydra i Przyjaciele”, który powstaje dzięki współfinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Na kartach tego wydawnictwa czytelnik odkrywa przyrodę parku, poznaje jego mieszkańców i ważne miejsca. Także fotografuje niezapomniane krajobrazy, rozwiązuje zagadki i uczy się, biorąc udział w licznych konkursach ogłaszanych przez Wydrę–Przewodniczkę.

W ciągu czteroletniej współpracy DPN i WFOŚiGW w Szczecinie swoją premierę miało już 15 numerów kwartalnika. „Wydra i Przyjaciele zdobyła I miejsce w kategorii – wydawnictwa dla dzieci, podczas 28. Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej w 2020 r. Wydawnictwo zostało najwyżej ocenione w zakresie: walorów treściowych, języka i stylu wypowiedzi, pojemności informacji krajoznawczej i turystycznej, jakości dokumentacji, ale też pod względem sztuki edytorskiej.

Gazeta edukacyjna Drawieńskiego Parku Narodowego, to nie jedyne pole współpracy z WFOŚiGW w Szczecinie. Dzięki dofinansowaniu innego, także bardzo ważnego projektu, DPN wydał w 2020 r. przewodnik książkowy: „Drawieński Park Narodowy – na szlaku”. Książka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Można ją zamówić w sklepie internetowym, na stronie parku: dpn.pl. Dzięki dofinasowaniu ze środków Funduszu zarówno przewodnik: „Drawieński Park Narodowy – na szlaku”, jak i gazeta „Wydra i Przyjaciele” są wydawnictwami bezpłatnymi.

Tekst: Joanna Osińska/DPN oraz Konrad Czarnecki/WFOŚiGW w Szczecinie.
Zdjęcia: DPN.

Pliki do pobrania
  1. pdf wydra-15-2020.pdf Rozmiar pliku 3.1 MB Data dodania 2020-10-30 08:41
Data publikacji 2020-10-30 08:41 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki