'; ?> Elektromobilność tematem numeru nowego Naturalnie - aktualności

aktualności

Elektromobilność tematem numeru nowego Naturalnie

06-10-2020-naturalnie.jpg

Działalność Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie jest ukierunkowana na współfinansowanie przedsięwzięć służących ochronie środowiska i poszanowaniu jego wartości. Fundusz wspiera mieszkańców województwa zachodniopomorskiego w inwestowaniu w ochronę środowiska, oferując atrakcyjne dofinansowanie na szeroki zakres działań proekologicznych. W 27-letniej działalności WFOŚiGW w Szczecinie nie było dotąd momentu, w którym Beneficjenci mieli do wyboru tak dużą liczbę programów wsparcia, zarówno ogólnopolskich, w tym m.in. Czyste Powietrze, Moja Woda czy Azbest, jak i autorskich rozwiązań WFOŚiGW w Szczecinie: między innymi Program pożyczek dla Osób Fizycznych czy Program Remiza. To efekt ścisłej współpracy szczecińskiego Funduszu z Ministrem Klimatu Michałem Kurtyką oraz Zarządem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W nowym wydaniu biuletynu Naturalnie informujemy o wsparciu udzielanym Ochotniczym Strażom Pożarnym w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych i Programu Remiza. Dzięki wsparciu Funduszu jednostki OSP mogą uzyskać atrakcyjne dofinansowanie na zakup nowych wozów, które zastępują wysłużone, często nawet kilkudziesięcioletnie pojazdy, wyposażenia i sprzętu niezbędnego podczas akcji ratowania zdrowia i życia mieszkańców województwa zachodniopomorskiego czy termomodernizację budynków remiz.

Nowy numer przynosi także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Programu Priorytetowego Czyste Powietrze 2.0 oraz informacje na temat cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem Programu Priorytetowego Moja Woda, który pozwala uzyskać do 5 tysięcy złotych w formie bezzwrotnej dotacji na instalacje zagospodarowania wód opadowych i roztopowych. Prezentujemy także instrumenty wsparcia na zakup pojazdów elektrycznych i stacji ładowania.

Na stronach naszego biuletynu znajdziecie Państwo również informacje o działaniach na rzecz ochrony łosi i żubrów, podejmowanych przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze, a także nowościach w Wolińskim Parku Narodowym oraz Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.

Jednocześnie pragniemy poinformować o nadchodzących zmianach, które są związane z powołaniem z dniem 10 września 2020 roku Pana Pawła Mirowskiego – Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie na stanowisko Zastępcy Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zarząd WFOŚiGW w Szczecinie w obecnym składzie serdecznie dziękuje za dotychczasową, owocną, współpracę na rzecz poprawy jakości środowiska województwa zachodniopomorskiego.

Zapraszamy do lektury!

Pliki do pobrania
  1. pdf Pobierz nowy numer Naturalnie - 3(45)/2020 Rozmiar pliku 10.54 MB Data dodania 2020-10-06 12:40
Data publikacji 2020-10-06 12:40 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki