'; ?> Energia nowoczesnych miast konferencja w Szczecinie - aktualności

aktualności

Energia nowoczesnych miast konferencja w Szczecinie

20-11-2019-enea-konfa.jpg

Elektromobilność, smart cities, zrównoważony transport i sieci inteligentne w energetyce - to hasło konferencji, zorganizowanej 19-20 listopada w Szczecinie przez spółkę ENEA. Uczestnicy mogli poznać między innymi możliwości uzyskania dofinansowania na zakup pojazdów elektrycznych i stacji ładowania, oferowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który objał wydarzenie honorowym patronatem.

Przedstawiciele Ministerstwa Energii, świata nauki i biznesu, w tym spółek energetycznych - zaprezentowali informacje dotyczące m.in. finansowania rozwoju elektromobilności z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, logistyki miejskiej, budowy infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, systemów car-sharingu aut elektrycznych czy efektywności energetycznej.

WFOŚiGW w Szczecinie, który oferuje samorządom dotacje do 50% kosztów na zakup samochodów elektrycznych i stacji ładowania oraz proponuje beneficjentom niskooprocentowaną pożyczkę na zakup auta na prąd, zaprezentował możliwości skorzystania ze wsparcia na działania skoncentrowane na ograniczaniu niskiej emisji i rozwoju elektromobilności. Fundusz - podczas konferencji - reprezentowali Doradcy Energetyczni z biur w Szczecinie i Koszalinie.

Data publikacji 2019-11-20 14:52 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki