'; ?> Fundusz dofinansował zakup łodzi dla Policjantów z Goleniowa - aktualności

aktualności

Fundusz dofinansował zakup łodzi dla Policjantów z Goleniowa

16-04-2019-lodz-goleniow.jpg Fot.: KPP Goleniów.

Do Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie trafiły dwie nowoczesne łodzie, które będą służyć na wodach w okolicach Międzyzdrojów, Wolina, Stepnicy i Świnoujścia. WFOŚiGW w Szczecinie przekazał KWP w Szczecinie niemal 300 tysięcy złotych na zakup jednostek.

W ramach projektu „Stop kłusownictwu: Policja na straży utrzymania oraz poprawy stanu środowiska na terenach i akwenach dla rozwoju turystyki wodnej i wędkarstwa” zostały także kupione lornetki noktowizyjne i tablice edukacyjne. Program przewiduje też organizację 60 szkoleń.

Łodzie będą wykorzystywane na akwenach, które są objęte działaniem Lokalnej Grupy Rybackiej „Zalew Szczeciński”. Pozwolą na ograniczenie problemu kłusownictwa. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW w Szczecinie, a także Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020. KWP w Szczecinie otrzymała wsparcie w realizacji tego projektu od Polskiego Związku Wędkarskiego, Towarzystwa Przyjaciół Rzek, Klubu Wędkarstwa Sportowego oraz Społecznej Straży Rybackiej.

Koszt zakupu łodzi to niespełna 600 tysięcy złotych.

Data publikacji 2019-04-16 00:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki