'; ?> GDDKiA ze wsparciem Funduszu na elektromobilność - aktualności

aktualności

GDDKiA ze wsparciem Funduszu na elektromobilność

gddkia3-cut.jpg

330 tys. zł dofinansowania z WFOŚiGW w Szczecinie dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. Środki pozwolą na zakup 3 samochodów: elektrycznego i 2 hybryd plug-in oraz stacji ładowania. Dzięki nim rocznie do atmosfery nie trafi niemal 2,2 tony dwutlenku węgla.

- Efektem ekologicznym jest redukcja emisji zanieczyszczeń, ale także ograniczenie hałasu. Auta będą wspierać Dyrekcję w codziennych działaniach na około 1400 kilometrach zachodniopomorskich dróg, w tym realizacji inwestycji prowadzonych pod nadzorem przyrodniczym - mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie, który w czwartek, 13 stycznia 2022 r. wręczył umowę dofinansowania Łukaszowi Lendnerowi – Dyrektorowi GDDKiA w Szczecinie.

Auto elektryczne o zasięgu co najmniej 340 km będzie wykorzystywane do działań Dyrekcji w Szczecinie i na drogach krajowych 13 i 31, a hybrydowe – między innymi na ekspresowej S6 i DK 11 w okolicach Koszalina. Projekt zakłada też montaż stacji do jednoczesnego ładowania 2 samochodów. Fundusz przekaże GDDKiA 330 tys. zł z rezerwy celowej budżetu państwa.

Elektromobilność – z dofinansowaniem

 WFOŚiGW w Szczecinie w ramach promocji elektromobilności wsparł do tej pory zakup przez samorządy i służby ponad 60 pojazdów o napędzie elektrycznym, 4 pojazdów o napędzie spalinowo-elektrycznym (hybryd typu plug-in) oraz ponad 20 stacji ładowania kwotą prawie 6 mln złotych. Dofinansowane przez Fundusz auta służą m.in. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim, jednostkach Gminy Miasta Szczecin (Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, Wydział Oświaty Urzędu Miasta, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Domy Pomocy Społecznej), Urzędzie Morskim w Szczecinie, Zachodniopomorskim Centrum Onkologii czy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Data publikacji 2022-01-13 14:54 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki