'; ?> Gotowy do każdej misji, bez emisji. Elektryczny bus dla MPGK Stargard z dofinansowaniem Funduszu - aktualności

aktualności

Gotowy do każdej misji, bez emisji. Elektryczny bus dla MPGK Stargard z dofinansowaniem Funduszu

12-12-2019-mpgk-stargard.jpg

Ekologiczny, ekonomiczny i w 100% elektryczny – jest nowy pojazd, kupiony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Stargardzie przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Zarząd Funduszu podjął decyzję o przyznaniu dotacji w wysokości 240 tysięcy złotych na zakup samochodu i stacji ładowania.

Nowy furgon zastąpi używany do tej pory przez MPGK samochód z napędem Diesla. Efektem ekologicznym jest uniknięcie emisji do atmosfery niemal pół tony dwutlenku węgla rocznie.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej świadczy na rzecz Miasta Stargard usługi odbioru i wywozu odpadów komunalnych. Zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych do 2020 roku Spółka musi posiadać w swojej flocie co najmniej 10% pojazdów elektrycznych lub napędzanych paliwem alternatywnym.

Pojazd i stacja ładowania kosztowały łącznie 312 tysięcy złotych. To nie jedyne dofinansowane przez Fundusz auto na prąd, które można zobaczyć na stargardzkich ulicach. Wcześniej – na początku 2018 roku – do służby w Straży Miejskiej trafił elektryczny Nissan e-NV200.

Data publikacji 2019-12-11 10:34 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki