'; ?> Konferencja Energia nowoczesnych miast - aktualności

aktualności

Konferencja Energia nowoczesnych miast

enea-1200x700px-v1.jpg

Już 19-20 listopada, odbędzie się w Szczecinie, organizowana przez Eneę Operator konferencja „Energia nowoczesnych miast”. Głównymi tematami tego naukowo-technicznego wydarzenia będą: elektromobilność, smart cities, zrównoważony transport oraz inteligentne sieci elektroenergetyczne.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do naukowców, przedstawicieli administracji publicznej oraz samorządów. Ma na celu przedstawienie uwarunkowań rozwoju aglomeracji miejskich w kontekście wdrażania idei smart city, sieci inteligentnych oraz elektromobilności, a także możliwości zastosowania zeroemisyjnej logistyki w miastach.

Podczas dwudniowego spotkania odbędą się prelekcje w ramach czterech paneli tematycznych: Elektromobilność – perspektywa samorządów i sektora energetycznego, Technologie w służbie idei smart city, Zrównoważony transport jako determinanta przyjaznej energii miast oraz Smart grid i ich rola w rozwoju i funkcjonowaniu miast.

Konferencja ma być impulsem do debaty nad zagadnieniami związanymi z rozwojem elektrycznego i alternatywnego transportu w miastach wraz z infrastrukturą ładowania, a także nad rozwijaniem inteligentnych sieci.

Patronem wydarzenia jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który zaprezentuje słuchaczom możliwości uzyskania atrakcyjnego dofinansowania na zakup pojazdów elektrycznych i stacji ładowania.

Pliki do pobrania
  1. pdf program-konferencji.pdf Rozmiar pliku 130.05 KB Data dodania 2019-11-18 08:24
Data publikacji 2019-11-18 08:24 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki