'; ?> Konferencja regionalna dla beneficjentów Funduszu w Zalesiu - aktualności

aktualności

Konferencja regionalna dla beneficjentów Funduszu w Zalesiu

19-02-2019-kr-zalesie-all-www.jpg

Na jakie inwestycje można uzyskać dofinansowanie ze środków Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, co kwalifikuje się do wsparcia w ramach Programu Czyste Powietrze i jakich błędów unikać przy wypełnianiu wniosków – wiedzą przedstawiciele samorządów, świata nauki, biznesu i organizacji pozarządowych, którzy we wtorek, 19 lutego, wzięli udział w konferencji regionalnej, zorganizowanej w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.

Pod nieobecność Pawła Mirowskiego – Prezesa Zarządu, który musiał udać się na spotkanie w Ministerstwie Środowiska – Gości powitała Jolanta Kraszewska-Jurkowska – Dyrektor Funduszu. - Szczeciński Fundusz od lat skutecznie wspiera działania na rzecz poprawy jakości środowiska, czego dowodem jest dofinansowanie kwotą przekraczającą 2,5 miliarda złotych ponad 6,5 tysiąca ważnych dla mieszkańców projektów i inwestycji. To pieniądze bardzo dobrze zainwestowane w poprawę stanu środowiska naszego regionu, czego efekty Wszyscy odczuwamy – mówiła Dyrektor WFOŚiGW w Szczecinie.

Beneficjenci mogli poznać szeroki zakres programów, w ramach których można pozyskać atrakcyjne wsparcie na działania dotyczące edukacji ekologicznej, ochrony przyrody, usuwania barszczu Sosnowskiego czy odbudowy populacji pszczół – zarówno ze środków Wojewódzkiego, jak i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nie zabrakło także kompleksowych i szczegółowych informacji na temat Programu Czyste Powietrze, który pozwala uzyskać dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego.

Doradca Energetyczny WFOŚiGW w Szczecinie – Tomasz Przerwa - zachęcał do korzystania z bezpłatnego wsparcia w ramach ogólnopolskiego Projektu Doradztwa Energetycznego. Osoby fizyczne, przedsiębiorstwa i jednostki samorządowe mogą liczyć na fachowe wsparcie w zakresie planowania i realizacji inwestycji ekologicznych, między innymi dotyczących wymiany źródeł ciepła czy montażu instalacji odnawialnych źródeł energii.

W programie konferencji w Zalesiu znalazła się także premiera filmu „Świdwie Sanctus”, poświęconego znajdującemu się kilka kilometrów dalej rezerwatowi Świdwie, a także warsztaty dotyczące poprawnego wypełniania wniosków.

Beneficjentów z północy województwa zapraszamy na konferencję regionalną, która już w czwartek (21 lutego) odbędzie się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Polskiego Związku Łowieckiego w Manowie.

Data publikacji 2019-02-19 00:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki