'; ?> Koszaliński WIORiN rozwija eko-flotę - aktualności

aktualności

Koszaliński WIORiN rozwija eko-flotę

wiorin-03.jpg

Sześć samochodów elektrycznych i stacji ładowania zasili ekologiczną flotę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Koszalinie. To możliwe dzięki prawie 800 tys. zł wsparcia z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który finansuje eko-inwestycję w 100% z rezerwy celowej budżetu państwa.

Dziś w koszalińskim biurze Funduszu Marek Subocz – Prezes WFOŚiGW w Szczecinie i Barbara Hawrył – Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa – podpisali umowę dofinansowania. Zgodnie z nią - WIORiN kupi pojazdy elektryczne o zasięgu co najmniej 230 km na pełnej baterii i naścienne stacje ładowania. 

- Jesteśmy w awangardzie, jeśli chodzi o elektromobilność, gdyż flota Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Koszalinie będzie opierać się na pojazdach elektrycznych. Stawiamy na ekologię, ekonomię, bezpieczeństwo i zdrowie – mówi Czesław Hoc – Poseł na Sejm RP.

- Fundusz wspiera elektromobilność, mając na uwadze efekt ekologiczny wymiany samochodów ze spalinowych na elektryczne. Dzięki naszemu dofinansowaniu – w przypadku tego zakupu WIORiNu do atmosfery nie trafi ponad 9 ton dwutlenku węgla rocznie. Co cieszy, Inspektorat planuje kolejne zakupy aut na prąd – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. Nowe pojazdy trafią do Koszalina, Szczecina, Kołobrzegu, Stargardu, Sławna i Wałcza.

WFOŚiGW w Szczecinie do tej pory wsparł finansowo zakup prawie 80 samochodów elektrycznych i 14 z napędem spalinowo-elektrycznym oraz niemal 40 stacji ładowania. Dofinansowane przez Fundusz auta trafiły m.in. do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, jednostek Gminy Miasta Szczecin, Urzędu Morskiego w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, Spółki Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Stargardzie, Straży Miejskich w Stargardzie i Kołobrzegu czy Uzdrowiska Świnoujście.

Data publikacji 2022-10-28 13:09 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki