'; ?> Mały Strażak: Przelewicka OSP z nowym wyposażeniem - aktualności

aktualności

Mały Strażak: Przelewicka OSP z nowym wyposażeniem

14-01-2021-przelewice-ms.jpg

Ochotnicza Straż Pożarna w Przelewicach kupiła nowy sprzęt, niezbędny w akcjach ratowania zdrowia i życia, a także ograniczania skutków zagrożeń środowiska. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przyznał na ten cel niemal 25 tysięcy złotych dotacji w ramach Programu Mały Strażak.

Przelewiccy Strażacy dzięki dotacji mogli kupić między innymi aparat powietrzny, wentylator oddymiający, topory, pilarki do drewna, prądownicę oraz zestaw podkładów i klinów do stabilizacji pojazdów. Sprzęt został im uroczyście przekazany w czwartek, 14 stycznia.

- Życzę, by nowe oprzyrządowanie, dzięki któremu w razie niebezpieczeństwa Strażacy-Ochotnicy będą reagować jeszcze skuteczniej, dobrze służyło i przyczyniło się do poprawy jakości środowiska oraz bezpieczeństwa mieszkańców Przelewic – mówi Emilia Niemyt – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

W ramach naboru wniosków ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Ochotnicze Straże Pożarne mogły ubiegać się o dotację w wysokości do 90% kosztów zakupu sprzętu. Maksymalna wysokość wsparcia dla jednej jednostki OSP to 25 tysięcy złotych.

Łącznie w ramach zakończonej, III edycji programu Mały Strażak ze wsparcia skorzystało 69 jednostek OSP z województwa zachodniopomorskiego. Budżet Programu to niemal 1,57 mln zł, z czego prawie 1,37 mln zł to środki pochodzące z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a 0,2 mln zł – WFOŚiGW w Szczecinie.

W ramach dwóch poprzednich edycji Programu - dzięki dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW w Szczecinie w wysokości 0,5 mln zł - nowy sprzęt kupiło 28 zachodniopomorskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Uwzględniając III edycję Programu, wsparcie na zakup niezbędnego oprzyrządowania trafiło do 97 jednostek.

Fundusz podczas prezentacji nowego sprzętu reprezentował Kazimierz Łojek – Kierownik Zespołu ds. Organizacyjnych.

Data publikacji 2021-01-14 15:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki