'; ?> Marek Subocz nowym Prezesem Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie - aktualności

aktualności

Marek Subocz nowym Prezesem Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie

marek-subocz.jpg

Od 13 września 2021 r. Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie jest Marek Subocz. Został powołany przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego na wniosek Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Szczecinie.

Marek Subocz urodził się w 1984 roku w Wałczu. Jest absolwentem Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, studiów Executive Master Business Administration - Business Trends w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i studiów podyplomowych z Administracji Publicznej w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie.

Od 2009 do 2015 r. związany z oświatą. Radny Rady Powiatu Wałeckiego dwóch kadencji-członek Komisji Edukacji i Spraw Społecznych w Radzie Powiatu Wałeckiego.

16 grudnia 2015 roku został powołany przez Prezesa Rady Ministrów Panią Beatę Szydło na Wicewojewodę Zachodniopomorskiego. W latach 2015-2021 reprezentant strony rządowej w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego. Przewodniczący Komitetu ds. Współpracy Przygranicznej Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej.

W 2019 r. wyróżniony tytułem Osobowość Roku w kategorii polityka, samorządność i społeczność lokalna - powiat wałecki w plebiscycie Głosu Szczecińskiego.

Marek Subocz jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Data publikacji 2021-09-16 12:13 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki