'; ?> Miasto stawia na elektomobilność - aktualności

aktualności

Miasto stawia na elektomobilność

18-04-2019-miasto-elektryki.jpg Fot.: Urząd Miasta Szczecin.

Miasto Szczecin kupiło kolejne cztery auta elektryczne. Z jednego z nich w codziennej pracy będzie korzystał Prezydent Szczecina – Piotr Krzystek. Zakup był możliwy dzięki dotacji w wysokości 250 tysięcy złotych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Cztery nowe samochody – Nissan Leaf oraz Renault Zoe -  kosztowały niespełna 544 tysiące złotych. Co dla Funduszu najważniejsze - dzięki nim rocznie do atmosfery nie trafi ponad 3,5 tony dwutlenku węgla. Dwa auta zostały przekazane do Miejskiej Jednostki Obsługi Gospodarczej, która odpowiada za obsługę floty Urzędu Miasta i Prezydentów Miasta Szczecin. Kolejne dwa będą służyć pracownikom Zespołu Szkół nr 2 oraz Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Do tej pory Fundusz dofinansował zakup przez Miasto Szczecin 12 pojazdów elektrycznych, z których korzystają pracownicy między innymi Wydziału Oświaty Urzędu Miasta i Domów Pomocy Społecznej. We współpracy z Miastem został także zrealizowany projekt dotyczący budowy 3 stacji ładowania – przy ul. Felczaka, Klonowica i Przerwy-Tetmajera.

Łącznie WFOŚiGW w Szczecinie wsparł finansowo zakup 21 pojazdów elektrycznych przez zachodniopomorskie jednostki samorządu terytorialnego i służby, które mogą skorzystać z dotacji w wysokości do 50% kosztów. Dofinansowane przez Fundusz auta służą nie tylko w stolicy regionu, ale także m.in. w Świnoujściu, Stargardzie i Kołobrzegu. W ocenie są kolejne wnioski o wsparcie zakupu pojazdów elektrycznych i stacji ładowania.

Data publikacji 2019-04-18 00:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki Ilość aktualizacji 1 Data aktualizacji 2021-01-21 15:05 Zaktualizował(a) Artur Szczybelski