'; ?> Milion złotych na termomodernizację Zespołu Szkół nr 2 w Pyrzycach - aktualności

aktualności

Milion złotych na termomodernizację Zespołu Szkół nr 2 w Pyrzycach

pyrzyce-05.jpg

Internat Zespołu Szkół nr 2 Centrum Doskonalenia Ustawicznego w Pyrzycach będzie bardziej efektywny energetycznie, a tym samym - przyjazny środowisku. Milion złotych dotacji na kompleksową termomodernizację budynku przekaże Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Dziś – w obecności Posła Leszka Dobrzyńskiego i Wojewody Zachodniopomorskiego – Zbigniewa Boguckiego podpisano umowę dofinansowania. Prace są podzielone na dwa etapy i potrwają do końca 2023 roku.

- Misją Funduszu jest finansowanie inwestycji, które poprawiają jakość środowiska, a jedną z nich jest wsparcie termomodernizacji internatu Zespołu Szkół nr 2 w Pyrzycach. Dzięki temu rocznie do atmosfery nie trafią ponad 54 tony dwutlenku węgla, a obiekt będzie zużywał nawet 1600 gigadżuli energii mniej, niż teraz. To wszystko w trosce o środowisko i komfort uczniów i nauczycieli – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Pierwszy etap prac, dofinansowany przez WFOŚiGW w Szczecinie, obejmuje m.in. ocieplenie ścian, stropodachu, wymianę drzwi zewnętrznych i okien na energooszczędne:

  • docieplenie dachu i stropodachu: 1408 m2;
  • docieplenie ścian: 1953 m2;
  • wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej: 7,36 m2;
  • wymiana stolarki okiennej: 157 m2.

Ta część prac zakończy się na początku października 2022 roku. Dzięki niej internat będzie zużywał 50% energii cieplnej mniej, niż obecnie.

W drugim etapie, planowanym do końca przyszłego roku, w całym obiekcie powstanie nowa instalacja centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Koszt wszystkich prac to prawie 3,2 mln zł.

Data publikacji 2022-09-21 12:46 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki