'; ?> Młodzi twórcy, świetne filmy i wiatr. Zakończyliśmy 15. Dąbskie Wieczory Filmowe - aktualności

aktualności

Młodzi twórcy, świetne filmy i wiatr. Zakończyliśmy 15. Dąbskie Wieczory Filmowe

dwf-1.jpg

Ostatnie dwa dni 15. Dąbskich Wieczorów Filmowych upłynęły nad samym Jeziorem Dąbie. Spotkaliśmy się w gościnnej przestrzeni Mariny Pogoń, gdzie wspólnie zakończyliśmy tegoroczną edycję DWF. A w międzyczasie w Klubie Delta nagrodziliśmy młodych twórców w ramach konkursu Eko-Kadr. Partnerem Ekologicznym 15. DWF był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 DWF wróciły nad Jezioro Dąbie – dosłownie! Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią znów pojawiliśmy się w plenerze, choć tym razem w nowej przestrzeni. Piątkowy wieczór był okazją, by znów spotkać się z Mariuszem Bonaszewskim, który wystąpił w dwóch pokazywanych filmach: „Mojej biednej głowie” Adriana Panka i „Amatorach” Iwony Siekierzyńskiej. Mimo wiatru i kąsających komarów (najwyraźniej w Dąbiu komary także lubią kino), było Was bardzo dużo, za co dziękujemy, bo DWF ma sens tylko z publicznością.

Z kolei w sobotę (31 lipca) na chwilę powróciliśmy do Klubu Delta przy ul. Racławickiej 10, gdzie odbyła się Gala Finałowa konkursu dla uczniów szkół podstawowych na spot ekologiczny. Jury w składzie: Emilia Niemyt, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie – Partnera ekologicznego 15. DWF, Dorota Landowska, Mariusz Bonaszewski, Stanisław Bonaszewski i Krzysztof Spór, nie miało łatwego wyboru.

Laureatami 2. edycji konkursu zostali:

Kategoria „Czyste powietrze”:

Mieszko Stępniak (I miejsce)
Zosia Porazik (II miejsce)
Maksymilian Medunecki (III miejsce)
Jan Klimek (wyróżnienie)

Obejrzyj nagrodzone filmy w kategorii: Czyste powietrze

Kategoria „Moja woda”:
Kamil Wilk (I miejsce)
Piotr Niemcewicz (II miejsce)
Gabriela Grochala (III miejsce)
Zofia Olejniczak (wyróżnienie)
Natalia Słoń (wyróżnienie)
Marianna Szostkowska (wyróżnienie)
Maksymilian Wolny (wyróżnienie)
Hubert Podhorodecki (wyróżnienie)
Gustaw Olejniczak (wyróżnienie)
Borys Więckowski (wyróżnienie)

Obejrzyj nagrodzone filmy w kategorii: Moja woda

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Transmisję Gali Finałowej można obejrzeć tutaj. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty ekologiczne, które przeprowadzili Przyjaciele DWF z Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.

 

Data publikacji 2021-08-02 10:58 Wytworzył(a) 15. DWF/WFOŚiGW w Szczecinie Wprowadził(a) Konrad Czarnecki