'; ?> Można już składać wnioski o dofinansowanie Edukacji Ekologicznej, Ochrony Przyrody i likwidacji barszczu Sosnowskiego - aktualności

aktualności

Można już składać wnioski o dofinansowanie Edukacji Ekologicznej, Ochrony Przyrody i likwidacji barszczu Sosnowskiego

12-01-2021-nabory-21.jpg

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przyjmuje wnioski o dofinansowanie zadań dotyczących edukacji ekologicznej, ochrony przyrody i likwidacji barszczu Sosnowskiego. W 2021 roku szczeciński Fundusz przeznaczy na takie działania niemal 4 miliony złotych

Najwięcej – 3 miliony złotych – zostanie przeznaczone na realizację najlepszych i najciekawszych projektów z zakresu edukacji ekologicznej na terenie województwa zachodniopomorskiego. Fundusz dofinansuje między innymi programy edukacyjne, budowę, modernizację i doposażenie ośrodków edukacji ekologicznej, izb edukacyjnych i szkół w sprzęt i materiały do edukacji ekologicznej, a także konkursy propagujące wiedzę ekologiczną. W poprzednich latach – dzięki aktywności beneficjentów i wsparciu udzielonemu przez Fundusz – powstały nowe ścieżki edukacyjne i interaktywne wystawy ekologiczne, została nagrana płyta z dźwiękami rezerwatu Świdwie, powstał cykl filmów ekologicznych czy została przeprowadzona kampania edukacyjna dotycząca ochrony przed hałasem.

Na projekty dotyczące ochrony przyrody WFOŚiGW w Szczecinie przekaże w 2021 roku 500 tysięcy złotych. Fundusze pozwolą na realizację nowych programów ochrony przyrody, przeprowadzenie działań na rzecz ochrony gatunków cennych i zagrożonych czy prac związanych z rewitalizacją parków podworskich i pomników przyrody.

W 2021, podobnie jak w poprzednich latach, Fundusz będzie wspierał usuwanie barszczu Sosnowskiego. Pula środków zarezerwowana na ten cel to 450 tysięcy złotych. Dzięki tym środkom beneficjenci będą mogli uzyskać do 75% wsparcia na likwidację szkodliwej rośliny i przeprowadzenie kampanii informacyjnych dla mieszkańców.

Nabory wniosków potrwają do 30 lipca 2021 roku lub do wyczerpania puli środków.

Szczegółowe informacje o programach można znaleźć na stronie Funduszu w zakładce Konkursy i nabory wniosków.

Data publikacji 2021-01-12 14:44 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki