'; ?> Najpiękniejsze zakątki okolic Choszczna w nowym albumie, wydanym przy wsparciu Funduszu - aktualności

aktualności

Najpiękniejsze zakątki okolic Choszczna w nowym albumie, wydanym przy wsparciu Funduszu

25-03-220-powiat-choszcenski.jpg

Zdjęcia cennych gatunków roślin i zwierząt, a do tego malowniczych: Drawy i Korytnicy oraz Puszczy Drawskiej można obejrzeć w albumie „Poznawanie walorów przyrodniczych Powiatu Choszczeńskiego”. Publikację dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Pomysł wydania książki o takiej tematyce zrodził się z uwagi na to, iż na terenie powiatu znajduje się wiele obszarów cennych przyrodniczo objętych formami ochrony przyrody tj. Drawieński Park Narodowy, fragment Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego, rezerwaty przyrody, obszary chronionego krajobrazu, a także liczne pomniki przyrody i użytki ekologiczne. Można na terenie powiatu znaleźć miejsca przyrodnicze, w których „czas się zatrzymał”, przez co zachowane są często w dziewiczym stanie.

Na ponad 150 stronach znalazły się opisy cennych przyrodniczo miejsc na terenie Powiatu Choszczeńskiego – w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. W środku można znaleźć ponad 170 fotografii obrazujących gatunki roślin i zwierząt, charakterystyczne drzewa czy krajobrazy. Album został wzbogacony o zdjęcia krajobrazowe wykonane z drona, które pokazały urokliwość miejsc z „lotu ptaka”. Publikacja została wydana w nakładzie 1000 egzemplarzy, które trafiły m.in. do gmin, szkół i nadleśnictw na terenie Powiatu Choszczeńskiego, a także do WFOŚiGW w Szczecinie.

To nie jedyna eko-inicjatywa Powiatu Choszczeńskiego zrealizowana przy wsparciu Funduszu. W ramach programu edukacyjnego został zorganizowany konkurs plastyczny, którego efekty w postaci prac – trafiły na puzzle i torby wielokrotnego użytku, które są rozpowszechniane wśród mieszkańców i turystów.

Cały artykuł na temat działań ekologicznych Powiatu Choszczeńskiego można przeczytać w nowym biuletynie Naturalnie (s. 34-35).

Pliki do pobrania
  1. pdf naturalnie-1-2020.pdf Rozmiar pliku 11.52 MB Data dodania 2020-03-25 09:24
Data publikacji 2020-03-25 09:24 Wytworzył(a) Elżbieta Szyszka i Monika Szopińska/Starostwo Wprowadził(a) Konrad Czarnecki