'; ?> Naukowe innowacje w ramach projektu EkoBarkod - aktualności

aktualności

Naukowe innowacje w ramach projektu EkoBarkod

14-01-2021-ekobarkod.jpg

Naukowcy z Uniwersytetu Szczecińskiego dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przekładają niełatwe zagadnienia dotyczące genetyki na język przyjazny dla odbiorców. Trwa realizacja projektu EkoBarkod, polegającego między innymi na organizacji szkoleń online dla nauczycieli.

Głównym celem projektu, realizowanego przez Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii wraz z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, jest zapoznanie uczestników z możliwościami, jakie daje wykorzystanie biologii molekularnej w identyfikacji obcych gatunków inwazyjnych, a dzięki temu - konstruowanie skutecznych programów ochrony bioróżnorodności Polski.

- Cieszę się, że Fundusz może wspierać realizację innowacyjnego projektu EkoBarkod, który pozwala na sprawdzenie w praktyce nowych metod badawczych – mówi Emilia Niemyt – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Projekt zakładał przygotowanie szkoleń online dla nauczycieli oraz cyklu filmów instruktażowych na temat wykorzystania metody barkodingu DNA do rozróżniania gatunków obcych i inwazyjnych oraz ich wczesnego wykrywania i poszerzenie wiedzy o zagrożeniach ze strony tych gatunków oraz sposobach zapobiegania ich rozprzestrzenianiu. EkoBarkod jako projekt jest realizowany w postaci wykładów, zajęć laboratoryjnych i terenowych. Szczegóły na stronie: ekobarkod.usz.edu.pl,

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego projektu

Data publikacji 2021-01-14 11:44 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki