'; ?> Nowe Naturalnie nr 4-2020 - aktualności

aktualności

Nowe Naturalnie nr 4-2020

16-12-2020-naturalnie.jpg


Nowy biuletyn Naturalnie – gotowy! W środku: nowości na temat programu Czyste Powietrze, informacje o pilotażu programu dla budynków wielolokalowych, szczegóły trwającego naboru w ramach programu pożyczek dla osób fizycznych i sporo danych o dofinansowaniu dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zachęcamy do aplikowania o środki Funduszu i wykorzystywania ich na mądre inwestowanie w środowisko w ramach szerokiego katalogu możliwości pozyskania dofinansowania. To zarówno programy ogólnopolskie, w tym Czyste Powietrze, umożliwiające – także osobom o niższych dochodach – uzyskanie atrakcyjnego wsparcia na wymianę nieefektywnego źródła ciepła i termomodernizację domu, jak i rozwiązania realizowane lokalnie, jak cieszący się popularnością Program pożyczek dla osób fizycznych, stanowiący uzupełnienie Programu Czyste Powietrze w zakresie inwestycji dotyczących ochrony powietrza, wód i gleby.

W najnowszym wydaniu biuletynu Naturalnie przeczytacie Państwo nie tylko o tych dwóch programach, ale także pilotażu wsparcia wymiany źródeł ciepła w budynkach wielolokalowych, liczących od 3 do 7 mieszkań. To właśnie na terenie województwa zachodniopomorskiego, jako jednego z pierwszych obok dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego, realizowany będzie nowatorski, pilotażowy program dofinansowania, który jest szczególnie ważny dla mieszkańców budynków wielorodzinnych.

Fundusz konsekwentnie wspiera Straż Pożarną – zarówno Państwową, jak i Ochotniczą – w finansowaniu zakupu sprzętu, niezbędnego podczas akcji ratowania zdrowia i życia. W nowym Naturalnie piszemy o programach dedykowanych OSP (Mały Strażak i Remiza), ale również o nowej łodzi Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie, która przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na wodzie.

W najnowszym wydaniu także opisy projektów zrealizowanych przez Beneficjentów. Razem z pracownikami Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie prezentujemy Państwu największą na Pomorzu Zachodnim szpitalną elektrownię fotowoltaiczną oraz wnętrza gruntownie odnowionej Kliniki Psychiatrii, a dzięki wsparciu Klubu Delta – zaglądamy za kulisy 14. Dąbskich Wieczorów Filmowych, których Partnerem Ekologicznym był szczeciński Fundusz.

Zapraszamy do lektury!

Data publikacji 2020-12-16 12:27 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki