'; ?> Nowe wozy ratowniczo-gaśnicze dla Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie - aktualności

aktualności

Nowe wozy ratowniczo-gaśnicze dla Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie

14-01-2019-wozy.jpg Fot.: KW PSP w Szczecinie.

Większe bezpieczeństwo, jeszcze sprawniejsze prowadzenie akcji, a także ograniczenie zagrożeń dla środowiska – takie będą efekty zakupu przez KWP PSP w Szczecinie 6 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wozy kosztowały łącznie niemal 6,9 miliona złotych. Zakup pięciu samochodów dofinansował WFOŚiGW w Szczecinie

Nowe nabytki KWP PSP w Szczecinie to jeden ciężki oraz 5 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych z napędem 4x4. Ciężki – ze zbiornikiem wody o pojemności 5300 litrów - będzie służył w Dębnie – na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Myśliborzu. Pozostałe wozy: średnie – ze zbiornikiem o pojemności od 2500 do 4700 litrów i autopompami o wydajności 1600 litrów na minutę – będą służyć w Szczecinie (dwa pojazdy), Gryficach, Drawsku Pomorskim oraz Wałczu. Wyposażenie wozów to między innymi agregaty prądotwórcze, maszty oświetleniowe, a także sprzęt burzący, ratowniczy, sygnalizacyjny, asekuracyjny i ostrzegawczy. Wozy, które trafią do Wałcza i Drawska, to pojazdy w pełni terenowe, co pozwoli na szybką reakcję w trudnych warunkach.

- Dzięki nowym wozom, kupionym przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, mieszkańcy naszego regionu będą bezpieczniejsi, a działania Strażaków – będą prowadzone jeszcze sprawniej i – co ważne – w sposób przyjazny środowisku – mówi Paweł Mirowski – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Łączny koszt zadania „Zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych z funkcją likwidacji i ograniczenia stref skażeń dla jednostek PSP województwa zachodniopomorskiego” to niemalże 6,9 miliona złotych, z czego milion złotych to dofinansowanie z WFOŚiGW w Szczecinie. Zakup wozów wsparły także jednostki samorządowe oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej.

Data publikacji 2019-01-14 00:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki