'; ?> Nowoczesny wóz dla Strażaków Ochotników z Bielkowa - aktualności

aktualności

Nowoczesny wóz dla Strażaków Ochotników z Bielkowa

02-12-2019-osp-bielkowo.jpg

Ochotnicza Straż Pożarna w Bielkowie będzie jeszcze szybciej reagować na zagrożenia środowiska. W sobotę, 30 listopada, jednostce został przekazany nowy, średni wóz ratowniczo-gaśniczy kupiony w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przekazał na zakup samochodu 380 tysięcy złotych dotacji.

- Strażacy-Ochotnicy do sprawnego wypełniania swojej misji potrzebują nowoczesnego i niezawodnego sprzętu, który pozwala szybko reagować na zagrożenia. Dzięki nowemu wozowi w gminie Kobylanka i całym powiecie stargardzkim będzie nie tylko bezpieczniej, ale także – bardziej ekologicznie. Cieszę się, że szczeciński Fundusz mógł wesprzeć zakup średniego samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielkowie – mówił Paweł Mirowski – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Nowy pojazd z napędem na 4 koła i kabiną dla 6 osób pozwoli na szybsze dotarcie do miejsca zdarzenia i skuteczniejsze prowadzenie akcji ratowniczych. Wóz jednorazowo zabierze ze sobą 4 tysiące litrów wody.

Łączny koszt zakupu wozu to ponad 820 tysięcy złotych. W ramach tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych wsparcie zostanie przekazane łącznie 17 zachodniopomorskim jednostkom OSP, które kupią nowe pojazdy o wartości niemal 12,9 mln złotych, z czego ponad 4,5 miliona złotych stanowi dofinansowanie przekazane przez NFOŚiGW i WFOŚiGW w Szczecinie.

Data publikacji 2019-12-02 12:38 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki