'; ?> Nowości dla odwiedzających w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Morzycówka w Wałczu - aktualności

aktualności

Nowości dla odwiedzających w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Morzycówka w Wałczu

m06.jpg

Niemal 2 kilometry ścieżki edukacyjnej – to jedna z nowych atrakcji w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Morzycówka w Wałczu. Obiekt został otwarty po modernizacji, dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- Wsparcie projektów dotyczących edukacji ekologicznej to ważny aspekt działalności Funduszu. Dużą radością i dumą są takie miejsca, jak Ośrodek Edukacji Ekologicznej Morzycówka, w którym dzieci, młodzież i dorośli mogą w przystępny sposób poznawać piękny i fascynujący świat przyrody – mówi Emilia Niemyt – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Projekt polegał na rozbudowie istniejącej ścieżki przyrodniczej wokół jeziora Raduń Mały o niespełna 2 km nowej, wzdłuż której stanęły tablice informacyjne i ławki. Fundusz dofinansował także nowe urządzenia do interaktywnej nauki, nowe nasadzenia, a także system oświetlenia i monitoringu w arboretum. Koszt prac to ponad 280 tysięcy złotych, z czego połowa to dotacja ze środków WFOŚiGW w Szczecinie.

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Morzycówka przy Nadleśnictwie w Wałczu powstał w 2004 roku przy dużym udziale środków WFOŚiGW w Szczecinie. Po 17 latach funkcjonowania frekwencja uczestników zajęć i imprez realizowanych w Ośrodku to blisko 10 tysięcy osób rocznie przy 1 tysiącu uczestników na początku działalności. Morzycówka zajmuje duży teren przy leśniczówce Morzyce, w uroczym zakątku nad zatoką jeziora Raduńskiego, oddalony od centrum Wałcza o około 2 km. Ośrodek dysponuje pawilonem wystawienniczo-dydaktycznym, arboretum oraz ścieżką przyrodniczo-leśną.

Data publikacji 2021-07-01 10:42 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki