'; ?> Nowy numer biuletynu Naturalnie gotowy - zapraszamy do lektury! - aktualności

aktualności

Nowy numer biuletynu Naturalnie gotowy - zapraszamy do lektury!

n-2.jpg

Ogólnopolski, rządowy Program Czyste Powietrze zmienia się i ewoluuje, by sprostać potrzebom Beneficjentów, czego dowodem jest zaangażowanie w obsługę programu gmin oraz banków, które – razem z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w tym WFOŚiGW w Szczecinie - współdziałają na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce. W nowym wydaniu biuletynu Naturalnie znajdziecie Państwo najświeższe informacje o nowościach w programie, w tym właśnie o ścieżce bankowej, której uruchomienie jest planowane na połowę roku, a także o systemie zachęt dla gmin, które włączą się w obsługę programu. Co cieszy – we wdrażanie programu Czyste Powietrze zaangażowało się już niemal 2/3 zachodniopomorskich gmin.

Nowe wydanie biuletynu Naturalnie to także informacje o kolejnym wsparciu WFOŚiGW w walce z COVID-19. Fundusze przekażą łącznie niemal 7 milionów złotych na utylizację skażonych ubrań medycznych. Piszemy także o nowych nabytkach Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, czyli nieoznakowanych, elektrycznych radiowozach, nowym wozie Ochotniczej Straży Pożarnej Słowino, a także łodzi, dzięki której Społeczna Straż Rybacka Polskiego Związku Wędkarskiego będzie jeszcze skuteczniejsza w działaniach.

Prezentujemy także zachodniopomorski symbol – bielika, któremu został poświęcony ciekawy projekt edukacyjny, zrealizowany ze wsparciem WFOŚiGW w Szczecinie, a po przeczytaniu nowego numeru zachęcamy do sportowej aktywności w lesie, dzięki dofinansowanym przez Fundusz Zielonym Punktom Kontrolnym w Nadleśnictwie Kliniska.

Zapraszamy do lektury!

Emilia Niemyt

Prezes Zarządu

 

Robert Stępień

Zastępca Prezesa Zarządu

Pliki do pobrania
  1. pdf Pobierz Naturalnie nr 1-2021 Rozmiar pliku 5.15 MB Data dodania 2021-06-23 14:48
Data publikacji 2021-06-23 14:48 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki