'; ?> Nowy numer Naturalnie 3-2018 - aktualności

aktualności

Nowy numer Naturalnie 3-2018

n.jpg

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie 19 września br. rozpoczął przyjmowanie wniosków w ramach ogólnopolskiego, rządowego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Tylko w ciągu trzech pierwszych dni od uruchomienia naboru na Portalu Beneficjenta, umożliwiającym złożenie wniosku o dofinansowanie, zarejestrowało się ponad 400 mieszkańców naszego regionu. Duże zainteresowanie nie dziwi, bo „Czyste Powietrze” to kompleksowy program skrojony na miarę potrzeb właścicieli domów jednorodzinnych.

Jego budżet to aż 103 miliardy złotych i szacuje się, że z programu będzie mogło skorzystać około 4 miliony polskich gospodarstw domowych. W zależności od wysokości dochodu można uzyskać aż do 90% bezzwrotnej dotacji na prace związane między innymi z wymianą źródła ciepła czy wykonaniem, tzw. głębokiej termomodernizacji budynku. W bieżącym biuletynie Naturalnie Programowi „Czyste Powietrze” poświęcamy dużo miejsca, pisząc między innymi o zasadach finansowania, możliwościach uzyskania wsparcia czy wymaganiach technicznych, które powinny spełniać inwestycje finansowane w ramach programu.

Na stronach naszego biuletynu nie może również zabraknąć miejsca na podsumowanie 25-letniego funkcjonowania unikatowego w skali Europy polskiego systemu finansowania zadań związanych z ochrony środowiska, tworzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 16 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska. Bez zaangażowania i współdziałania tych instytucji nie można byłoby zrealizować setek tysięcy proekologicznych zadań inwestycyjnych, a co za tym idzie wskazać i mówić o konkretnych efektach działalności Wojewódzkich Funduszy. Od początku działalności, czyli od 1993 roku, Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczyły 41 miliardów złotych na ponad 166 tysięcy zadań proekologicznych.

W najnowszym Naturalnie znajdziecie Państwo także artykuły o działaniach Funduszu na rzecz elektromobilności i nowościach w Programie Pożyczek dla Osób Fizycznych. Piszemy także o projektach realizowanych przez naszych beneficjentów: między innymi Ligę Ochrony Przyrody w Szczecinie, Woliński Park Narodowy oraz Fundację Osiem Kobiet.

Zapraszam do lektury!

Paweł Mirowski

Prezes Zarządu

Pliki do pobrania
  1. pdf naturalnie-3-37-2018.pdf Rozmiar pliku 2.51 MB Data dodania 2019-04-24 14:18
Data publikacji 2018-10-17 00:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki