'; ?> Nowy numer Naturalnie już dostępny - aktualności

aktualności

Nowy numer Naturalnie już dostępny

foto.jpg

Niemal 400 kolejnych inwestycji i projektów na rzecz poprawy jakości środowiska udało się zrealizować dzięki aktywności beneficjentów i atrakcyjnym formom finansowania, oferowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W nowym biuletynie Naturalnie znajdziecie Państwo nie tylko podsumowanie naszych działań w 2018 roku, ale także informację o nowych programach adresowanych do zachodniopomorskich beneficjentów.

Wśród nich – Ogólnopolski Program Finansowania Służb Ratowniczych, który – w drugiej edycji – pozwoli jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych i Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu na zakup nowego sprzętu, niezbędnego do ratowania życia i ograniczania skażeń środowiska.

W biuletynie Naturalnie przeniesiemy się do pełnego dźwięków ptaków rezerwatu Świdwie. Odgłosy natury stały się inspiracją do stworzenia projektu „Świdwie Sanctus”, który – w interesujący sposób łączy nagrania ptasich głosów ze śpiewem chóru. Naturze sprzyja nie tylko muzyka, ale także cisza, stąd w nowym biuletynie prezentacja projektu „Słyszę dobre dźwięki”, w ramach którego Filharmonia Szczecińska im. Mieczysława Karłowicza we współpracy z Funduszem zachęca szczecinian do unikania hałasu i tworzenia Stref Harmonii. Jedną z nich – przy Stawie Brodowskim na osiedlu Książąt Pomorskich – możecie już Państwo odwiedzać.

To nie wszystko - serdecznie zachęcam do zajrzenia do Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Wałczu – ważnego miejsca dla mieszkańców ze wschodu regionu, a także zmodernizowanych oczyszczalni ścieków w Trzebiatowie i Unieściu.

Zapraszam do lektury!

Paweł Mirowski

Prezes Zarządu

Pliki do pobrania
  1. pdf naturalnie2-2019.pdf Rozmiar pliku 11.11 MB Data dodania 2019-07-10 08:52
Data publikacji 2019-07-10 08:52 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki