'; ?> Nowy wóz dla OSP Międzyzdroje - aktualności

aktualności

Nowy wóz dla OSP Międzyzdroje

misdroy1.jpg

Strażacy-Ochotnicy z Międzyzdrojów wyjeżdżają do interwencji nie tylko na terenie nadmorskiej miejscowości, ale także całego powiatu kamieńskiego. Dzięki nowemu, średniemu wozowi ratowniczo-gaśniczemu, który został przekazany do służby 3 grudnia 2021 r., będą na miejscu akcji jeszcze szybciej.

– To nowoczesny pojazd, który pozwoli na skuteczniejsze prowadzenie akcji ratowniczych. Jest wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów, dwuzakresową autopompę i linię szybkiego natarcia. To wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i środowiska – mówi Marek Andrzej Subocz - Prezes Zarządu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Wóz dla OSP Międzyzdroje został kupiony w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych, który jest realizowany we współpracy z Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dzięki porozumieniu między Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, a Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Koszt to ponad 820 tysięcy złotych, w tym: 299.000 zł – dotacja z WFOŚiGW w Szczecinie, 261.000 zł – wsparcie z MSWiA i 264.349 zł – środki własne Gminy.

Data publikacji 2021-12-06 07:23 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki