'; ?> Nowy wóz dla Strażaków-Ochotników z Ińska - aktualności

aktualności

Nowy wóz dla Strażaków-Ochotników z Ińska

insko-6.jpg

Napęd 4x4, autopompa, działko wodno-pianowe i 60-metrowa linia szybkiego natarcia – są na wyposażeniu nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który w sobotę, 23 października 2021 roku, został przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej w Ińsku. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wsparł zakup dotacją w wysokości 380 tysięcy złotych.

 W uroczystości wzięli udział m.in. Zbigniew Bogucki – Wojewoda Zachodniopomorski, Michał Jach i Leszek Dobrzyński – Posłowie na Sejm RP, a także st. bryg. Jarosław Tomczyk – Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP w Szczecinie.

 - Dzięki nowemu pojazdowi Druhowie z OSP Ińsko będą jeszcze szybciej docierać do miejsc, w których potrzebna jest pomoc mieszkańcom i środowisku. Gratuluję zakupu nowego wozu, który dla jednostki jest powodem do dumy, a dla mieszkańców Ińska – radości, że dba się o ich bezpieczeństwo – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. Koszt całkowity zakupu nowego wozu to 760 tys. zł.

Do tej pory na wyposażeniu OSP Ińsko był prawie czterdziestoletni Star, który – dzięki nowemu samochodowi – będzie mógł zostać wycofany ze służby. OSP Ińsko obejmuje swoim zasięgiem Gminę Ińsko i powiaty: stargardzki, drawski, łobeski oraz choszczeński.

W tym roku o nowe wozy w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych wzbogaci się jednostek OSP: Biały Bór, Iwięcino, Płotno, Wiekowice, Międzyzdroje, Przybiernów, Ińsko oraz Kukinia.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wspiera Ochotnicze Straże Pożarne w wymianie wozów strażackich na nowe w ramach Ogólnopolskiego Programu finansowania służb ratowniczych, który jest realizowany w ramach Porozumienia między Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, a Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Zakup pojazdów w ramach tego programu jest dofinansowany także ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach tegorocznej edycji OSP mogły aplikować o dofinansowanie w kwocie blisko 3,1 mln zł. Łączny koszt zakupu wozów to ponad 6,5 mln zł, w tym środki rządowe przekazane przez NFOŚiGW w wysokości niemal 2,6 mln zł oraz 0,5 mln zł - WFOŚiGW w Szczecinie. Fundusz – w trzech poprzednich edycjach programu - wsparł finansowo zakup 45 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych i 3 łodzi ratowniczych o łącznej wartości 35 mln zł.

Data publikacji 2021-10-25 12:18 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki