'; ?> Nowy wóz OSP Ładzin - aktualności

aktualności

Nowy wóz OSP Ładzin

21-09-2020-ladzin.jpg

Ochotnicza Straż Pożarna w Ładzinie z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym, kupionym w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych. Średni samochód został przekazany Strażakom-Ochotnikom w sobotę, 19 września.

Nowoczesny pojazd zastąpi wysłużonego Stara 266, wyprodukowanego w 1984 roku. Na wyposażeniu nowego samochodu z napędem na 4 koła jest między innymi 3000-litrowy zbiornik wody i 300-litrowy – na środek pianotwórczy, a także autopompa.

- Jestem przekonany, że nowy wóz, dzięki któremu w razie niebezpieczeństwa Strażacy-Ochotnicy będą reagować jeszcze skuteczniej, będzie dobrze służyć i przyczyni się do poprawy jakości środowiska na terenie Wolińskiego Parku Narodowego oraz bezpieczeństwa mieszkańców Ładzina i wyspy Wolin – zaznacza Robert Stępień – Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Wóz kosztował 760 tysięcy złotych, z czego 190 tys. zł to dofinansowanie ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW w Szczecinie. Dofinansowanie pochodziło także z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz środków samorządowych.

Data publikacji 2020-09-22 10:10 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki