'; ?> Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla OSP Iwięcino - aktualności

aktualności

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla OSP Iwięcino

osp.jpg

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Iwięcino będą jeszcze szybciej docierać do miejsc, w których potrzebna jest pomoc mieszkańcom i środowisku. W sobotę, 6 listopada, w obecności Pawła Szefernakera – Sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – otrzymali nowy, średni wóz ratowniczo-gaśniczy, kupiony dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Koszt zakupu wozu to 800 tysięcy złotych, z czego 360 tys. zł to dotacja z WFOŚiGW w Szczecinie. Inwestycję wsparły także: MSWiA oraz Gmina Sianów.

W tym roku o nowe samochody ratowniczo-gaśnicze w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych wzbogaci się łącznie 8 zachodniopomorskich jednostek OSP: Biały Bór, Iwięcino, Płotno, Wiekowice, Międzyzdroje, Przybiernów, Ińsko oraz Kukinia. Program, w ramach którego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wspiera Ochotnicze Straże Pożarne w wymianie wozów strażackich na nowe, jest realizowany w ramach Porozumienia między Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, a Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Zakup pojazdów jest dofinansowany także ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W tegorocznej edycji OSP mogły aplikować o dofinansowanie w kwocie blisko 3,1 mln zł, a łączny koszt zakupu wozów to ponad 6,5 mln zł. Dzięki wsparciu WFOŚiGW w Szczecinie w ramach trzech poprzednich edycji programu jednostki OSP kupiły 45 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych i 3 łodzie ratownicze o łącznej wartości 35 mln zł.

Data publikacji 2021-11-09 07:41 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki