'; ?> Nowe studio podcastowe w Drawieńskim Parku Narodowym - aktualności

aktualności

Nowe studio podcastowe w Drawieńskim Parku Narodowym

w03-cut.jpg

Nie tylko popularny wśród uczniów kwartalnik „Wydra i Przyjaciele”, ale także multimedialne studio, w którym można nagrywać eko-audycje. Drawieński Park Narodowy – dzięki prawie 60 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie – uatrakcyjnił ofertę edukacyjną dla młodzieży.

 W Punkcie Informacji Turystycznej DPN w Drawnie pojawiły się między innymi monitory, miksery, komputery, statywy, wzmacniacze i słuchawki – wszystko po to, by stworzyć profesjonalne studio, w którym można nagrywać wysokiej jakości dźwięk i realizować audycje, dotyczące edukacji ekologicznej i ochrony przyrody.

- To nowoczesna i skuteczna w czasie pandemii COVID-19 forma komunikacji, łącząca radio i telewizję, dedykowana młodym odbiorcom. Dzięki wsparciu Funduszu mogą dowiedzieć się więcej o unikatowej przyrodzie Drawieńskiego Parku Narodowego i posłuchać między innymi o zmianach zachodzących w naturze: wiosennych lęgach ptaków czy hibernacji nietoperzy – mówił podczas otwarcia studia Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Dofinansowany przez Fundusz projekt zakładał m.in. adaptację budynku informacji turystycznej na studio, w tym wytłumienie pomieszczeń panelami i wykładziną wygłuszającą, a także zakup sprzętu do nagrywania. Koszt budowy i wyposażenia studia to ponad 120 tys. zł, z czego prawie połowa to dotacja ze środków WFOŚiGW w Szczecinie. Podcastów będzie można słuchać na kanale YouTube DPN.

Drawieński Park Narodowy od lat przy wsparciu Funduszu realizuje program edukacji ekologicznej, adresowany do dzieci i młodzieży. Jeszcze przed uruchomieniem studia wydawał ceniony i nagradzany (m.in. na Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej) bezpłatny kwartalnik „Wydra i Przyjaciele”. Na kartach tego czasopisma czytelnik odkrywa przyrodę parku, poznaje jego mieszkańców i ważne miejsca, fotografuje niezapomniane krajobrazy, rozwiązuje zagadki i uczy się, biorąc udział w licznych konkursach ogłaszanych przez tytułową Wydrę–Przewodniczkę.

Data publikacji 2022-03-18 18:06 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki