'; ?> Obserwuj przyrodę i gwiazdy z TOEE - aktualności

aktualności

Obserwuj przyrodę i gwiazdy z TOEE

01-06-2020-toee.jpg

Chętnie odwiedzany przez uczniów z całego regionu Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu przeprowadzi nowe warsztaty: „Przyroda i zjawiska atmosferyczne - obserwacje w TOEE”, a na łące naprzeciwko tarasu ustawi modele zwierząt w skali 1:1. To wszystko dzięki dofinansowaniu na 2020 rok ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W planach jest przeprowadzenie autorskich i unikatowych warsztatów ekologicznych pod wspólną nazwą „Przyroda i zjawiska atmosferyczne – obserwacje w TOEE”. To szansa, by uczniowie klas 1-8 szkół podstawowych z naszego regionu zdobyli nową wiedzę w atrakcyjny sposób. Nowością jest to, że warsztaty będą także skierowane także dla osób dorosłych – grup nauczycieli oraz leśników z Pomorza Zachodniego. Weźmie w nich udział prawie 4500 osób.

Projekt zakłada także remont tarasu, na którym będą odbywać się warsztaty obserwacyjne, zakup mikroskopu stereoskopowego, figur zwierząt (jelenia, sarny i dzika), tablic edukacyjnych i stanowiska, które będzie prezentować zjawisko zorzy polarnej.

Koszt projektu to ponad 122 tysiące złotych, a wsparcie z WFOŚiGW w Szczecinie to dotacja w wysokości ponad 61 tysięcy złotych.

Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2013 roku. Do końca 2019 r. ośrodek odwiedziło ponad 90 tysięcy osób.

Data publikacji 2020-06-01 12:39 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki