'; ?> Ochotnicza Straż Pożarna w Moryniu ma nowy wóz - aktualności

aktualności

Ochotnicza Straż Pożarna w Moryniu ma nowy wóz

27-11-2020-woz-osp-moryn.jpg

Strażacy-Ochotnicy z Morynia będą jeździć do akcji nowoczesnym, średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym, kupionym w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych. Dziś (27.11.2020 r.) w obecności Emilii Niemyt – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie – został uroczyście przekazany nowy wóz.

Pojazd z napędem 4x 4 jest wyposażony w dwuzakresową autopompę, 4000-litrowy zbiornik wody i działko wodno-pianowe. – Dzięki niemu Strażacy-Ochotnicy z Morynia będą na miejscu jeszcze szybciej, co jest szczególnie ważne w akcjach ratowania zdrowia i życia mieszkańców, ale także przeciwdziałania zagrożeniom środowiska – mówi Emilia Niemyt – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. Koszt zakupu wozu to 800 tysięcy złotych, z czego 380 tys. zł to dotacja ze środków Funduszu.

To nie jedyne tegoroczne wsparcie WFOŚiGW dla OSP w Moryniu. Jednostka otrzymała także prawie 23 tys. zł dotacji w ramach Programu Mały Strażak, dzięki której kupiła sprzęt i wyposażenie niezbędne w codziennej służbie, w tym między innymi aparat powietrzny, sygnalizatory bezruchu, węże, wytwornicę piany oraz pilarkę do drewna.

Data publikacji 2020-11-27 14:43 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki