'; ?> OSP Janiewice: Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy - aktualności

aktualności

OSP Janiewice: Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

j01.jpg Fot.: Gmina Sławno

Strażacy-Ochotnicy z Janiewic w Gminie Sławno – dzięki nowemu wozowi ratowniczo-gaśniczemu – będą jeszcze szybciej na miejscu akcji. W sobotę, 27 listopada 2021 r. w obecności Pawła Szefernakera – Sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odebrali samochód, kupiony dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- Nowoczesny wóz pozwoli Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiewicach reagować jeszcze szybciej wszędzie tam, gdzie niezbędna jest pomoc mieszkańcom Gminy Sławno. Co ważne – pojazd umożliwi szybką reakcję także w przypadku zagrożeń środowiska. Życzę, aby nowy samochód dobrze służył wszystkim mieszkańcom – mówi Marek Subocz - Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. Koszt zakupu wozu to 760 tys. zł, z czego 380 tys. zł to dotacja przyznana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Do tej pory na wyposażeniu OSP Janiewice był czterdziestoletni Star. Jednostka, która liczy ponad 60 druhów, w tym 32 – członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, bierze udział w akcjach ratowniczych na terenie Gminy i Powiatu Sławieńskiego.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wspiera Ochotnicze Straże Pożarne w wymianie wozów strażackich na nowe w ramach Ogólnopolskiego Programu finansowania służb ratowniczych, który jest realizowany w ramach Porozumienia między Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, a Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Zakup pojazdów w ramach tego programu jest dofinansowany także ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W tym roku program pozwolił sfinansować zakup nowych wozów dla OSP: Biały Bór, Iwięcino, Płotno, Wiekowice, Międzyzdroje, Przybiernów, Ińsko oraz Kukinia. Koszt zakupu pojazdów to ponad 6,5 mln zł, w tym dofinansowanie przekazane przez NFOŚiGW w wysokości niemal 2,6 mln zł oraz 0,5 mln zł - WFOŚiGW w Szczecinie.

Data publikacji 2021-11-29 10:16 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki